Szukaj
Menu
Porady

Jak oduczyć dziecko spać z rodzicami?

W pewnym wieku ważne dla rozwoju dziecka staje się, aby było jak najbardziej samodzielne. Najlepiej jest wtedy, jak śpi ono w osobnym łóżeczku, a nie ze swoimi rodzicami. Potrafi to jednak przysporzyć wielu kłopotów i nieprzespanych nocy dla całej rodziny. Jeżeli Twoja pociecha jest przyzwyczajona do spania z Tobą w łóżku, to zmiana może być dla niej dużym szokiem i może różnie ją odebrać, niekoniecznie pozytywnie. W jaki sposób przyzwyczaić malucha do nowej sytuacji? Jakie są nieinwazyjne i możliwie najprostsze metody?

Sposoby na przyzwyczajenie malucha do samodzielnego spania

Przede wszystkim trzeba wykazać się cierpliwością i zrozumieniem. Nowa sytuacja zawsze jest czymś przynoszącym stres. W celu sprawienia, żeby Twoje dziecko poradziło sobie z tym jak najlepiej, możesz postarać się do pewnego stopnia ułatwić mu ten proces. Poświęć czas na wyjaśnienie bobasowi, na czym polega cała zmiana i dlaczego następuje. Może to mieć bardzo pozytywny wpływ na jego samopoczucie.

Poza tym wybierz moment, w którym wiesz, że wszystko inne w życiu malca jest na optymalnym poziomie. Jeżeli będzie w 100% zdrowy i będzie czuć się komfortowo, to taka zmiana będzie dużo prostsza. Może też pomóc zapewnienie mu bliskości przedmiotów i osób, do których jest przywiązany. Na początku jego łóżeczko może być w tym samym pokoju co rodzice i najlepiej jeśli ulubione pluszaki malucha będą zawsze pod ręką.

Wybór najlepszego łóżeczka dla Twojej pociechy

Jeśli decydujesz się na tak ważny krok jak przygotowywanie swojej pociechy do samodzielnego spania, potrzebujesz wybrać odpowiednie łóżeczko. Musi być ono całkowicie bezpieczne, ale również musi zapewniać mu komfort. Warto wziąć pod uwagę rozwiązania takie jak łóżeczko domek, łóżeczko drewniane czy łóżeczko piętrowe w przypadku starszych maluchów. Łóżeczka dla dzieci drewniane są bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ są w pełni funkcjonalne i pięknie się prezentują. Poza tym warto pomyśleć o opcji takiej jak łóżko piętrowe ze schodami na przykład łóżko piętrowe domek. Są to innowacyjne rozwiązania, które są czymś więcej niż tylko łóżkiem. Wpływają one pozytywnie na rozwój bobasa i stają się też miejscem zabaw. Nie zapomnij o zaopatrzeniu się w meble do pokoju dziecka. Możesz zająć się tą sprawą w sposób nowoczesny — kup łóżeczko drewniane z szufladą. Dzięki temu łączysz dwa meble w jeden, tworząc funkcjonalną hybrydę i oszczędzając przestrzeń.

Zmiana przyzwyczajeń dziecka to jedno z bardziej wymagających zadań, z którymi musi zmierzyć się każdy rodzic. Na szczęście, nie musi to być aż tak nieprzyjemne. Łóżeczka drewniane dziecięce to za każdym razem dobry wybór. Taki mebel zapewni Twojemu maluchowi komfort i stanie się jego nowym ulubionym miejscem do spania. Zachęcamy do zapoznania się z modelami z oferty Inmondo dla stworzenia pięknego i funkcjonalnego wystroju wnętrza!

 

Poprzedni wpis
Następny wpis

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz unikalny kod zniżkowy (-5%) na pierwsze zakupy.